Вбивство однієї дитини та поранення іншої – Корольовський суд Житомира розпочав розгляд справи

01.08.2022
Вбивство однієї дитини та поранення іншої – Корольовський суд Житомира розпочав розгляд справи

У підготовчому судовому засіданні, де обвинувачують двох чоловіків у вбивстві однієї дитини та пораненні іншої – оголосили перерву до четвертого серпня. Про це повідомив кореспондент Суспільного Дмитро Поліщук.

За його словами, Корольовський суд Житомира розпочав розгляд справи, яка сталася у Радомишлі сьомого березня. Тоді службовці місцевого добровольчого формування “Радомишльська варта”, виїхавши на виклик про нібито перебування у дворі будинку людей зі зброєю та у військовій формі, вбили 12-річного Даніла Бєльчєнка та поранили його 10-річного друга. Діти в той час гралися у дворі.

“Тоді був світлий день, не було жодної хмаринки, сонечко було, листя на деревах ще не було, – розповідає бабуся загиблого хлопчика Олександра Михайловенко. – Я не знаю, що спонукало цих людей побачити у цих дітях якихось диверсантів. Не знаю, в якому вони були стані, що гнали цих дітей 100 метрів і побачили в них здорових чоловіків. У відповідь не було ніяких пострілів і діти кричали, що вони діти”.

“Події відбувалися досить швидко, і хлопці бігли, коли ми їм наказували зупинитися, – розповідає обвинувачений Віктор Ільченко. – Коли постаті у військовій формі промайнули за кущами, ми вже не бачили, хто там і що. Коли ми підходили туди, ми не знали, що там діти. Ми думали, що це, можливо, диверсійно-розвідувальна група ворога”.

У ході підготовчого засідання захисник обвинувачених Віктора Ільченка та Олександра Юрка заявив клопотання про відвід прокурора. На думку захисту, останній має упереджене ставлення до обвинувачених та допустив низку порушень в обвинуваченні.

“Всі ці зловживання з боку прокурора підтверджують, що він упереджено ставився до Ільченка, що він проводив процесуальне керівництво в цьому провадженні з численними порушеннями, тому його подальша участь у судовому розгляді, на нашу думку, унеможливить всебічний справедливий розгляд цієї справи”, – зазначив захисник обвинувачуваних Юрій Радзієвський.

“В чому моя упередженість і які є підстави для мого відводу? – запитує прокурор Олександр Ваховський. – У тому, що я прийняв процесуальне рішення і скерував обвинувальний акт до суду на підставі зібраних доказів органом досудового розслідування? Якщо законодавець прийме рішення про поправки до статті 77 Кримінально-процесуального кодексу, от тоді ми будемо говорити про відвід прокурора”.

У задоволенні клопотання захисту суд після наради відмовив, оголосивши перерву до четвертого серпня.

 

Джерело: https://suspilne.media

 

Інші новини
Контакти
03038, м. Київ, вул. Ямська, 35/34, офіс 120
Пн-Пт: з 9-00 до 18-00, Сб, Нд: - за домовленістю