Швидкого запуску Бюро економічної безпеки не варто очікувати

17.09.2021
Швидкого запуску Бюро економічної безпеки не варто очікувати

Бізнес схвильовано чекає на створення нового правоохоронного органу з протидії економічній злочинності, який не займався б тиском на приватні підприємства та не мавпував запроваджену підрозділами СБУ, Нацполіції і ДФС практику проведення «маски-шоу».

«Ми поставили собі за мету – запустити роботу БЕБ до кінця листопада, і я бачу, що це цілком реально зробити», – каже переможець конкурсу на посаду директора Бюро економічної безпеки України, Вадим Мельник, який до цього очолював ДФС.

Одночасно керівництво держави фактично заперечує його слова та не виконує закон «Про Бюро економічної безпеки України», яким Кабміну було доручено до 25 вересня 2021-го року забезпечити ліквідацію Державної фіскальної служби України, у складі якої функціонує сумнозвісна податкова міліція, яку чиновники звикли використовувати у якості батога проти підприємців.

Самі представники Кабміну також не вірять у швидкий початок роботи нового органу. Такий висновок можна зробити, подивившись на бюджет БЕБ на 2022-ий рік, який складає 621 млн грн, що лише на 6% більше за бюджет органу у поточному році, в якому він навіть ще не  почав працювати. Для порівняння, у бюджеті на 2022 рік фінансування Державного бюро розслідувань закладено на рівні 2 млрд 568 млн грн, що у більш ніж 4 рази перевищує витрати на Бюро економічної безпеки, при цьому штат працівників БЕБ мінімум у 2,5 рази має перевершувати ДБР.

І хоча Вадим Мельник обіцяє, що новий орган вже скоро справлятиме новосілля у приміщеннях, що раніше займала податкова міліція, а єдиною витратою на етапі створення БЕБ буде заміна вивіски, початок роботи нового органу очевидно відкладається.

Тому не треба дивуватися, якщо до вашої компанії після 25-го вересня завітають «вчергове ліквідовані» податкові міліціонери у супроводі спецпідрозділу.

Інші новини
Контакти
03038, м. Київ, вул. Ямська, 35/34, офіс 120
Пн-Пт: з 9-00 до 18-00, Сб, Нд: - за домовленістю