Реалії життя такі, що не всі представники бізнесу готові жити за прозорими умовами і чесно виконувати свої зобов’язання. Простіше кажучи, дехто заради власного добробуту не гребує «прокинути» свого партнера. З такою банальною історією нещодавно зіштовхнувся один із наших клієнтів.
Вітчизняне товариство заборгувало йому понад 45 мільйонів гривень. А далі, щоб не сплачувати борг кредитору, в компанії просто вирішили розпочати процедуру ліквідації. При цьому, представники ТОВ ухилялися від отримання поштової кореспонденції із вимогою сплатити борг, розраховуючи в такий спосіб уникнути плати по рахунках.
Розуміючи марність усіх своїх зусиль, кредитор вирішив звернутися за допомогою до нашого Адвокатського об’єднання «Радзієвський та партнери». І не помилився – адже як і в багатьох подібних випадках нам вдалося відновити справедливість і захистити інтереси клієнта.
Ми перевели боротьбу у юридичну площину: звернулися до суду із позовом про зобов’язання ТОВ визнати кредиторські вимоги та включити дані вимоги кредитора до ліквідаційного балансу. Навели суддям беззаперечні аргументи правоти і в результаті, суд визнав дії ТОВ як порушення принципу добросовісності та навмисне ухилення від відповідальності. І повністю задовольнив наші вимоги.
Відтак, представники Феміди зобов’язали ТОВ визнати кредиторські вимоги Клієнта та включити їх до першої черги проміжного ліквідаційного балансу. А значить, недоброчесна компанія мусить повернути 45 мільйонів гривень нашому клієнту.
Цей випадок, на наше переконання, не лише відновив порушені права кредитора, але й став потужним сигналом для інших юридичних осіб про те, що законні зобов’язання перед партнерами слід неухильно виконувати. А ще подібні кейси, на наш погляд, зміцнюють довіру до судової системи як ефективного механізму захисту бізнес-прав. Отже, маємо ще одну важливу перемогу!