Представництво під час допиту

30.05.2022

Допит свідка проводиться з метою з’ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження. Формально свідок не є безпосереднім об’єктом інтересу слідчого, але іноді трапляється, що згодом свідки стають підозрюваними.

Закон передбачає право свідка скористуватися правовою допомогою під час допиту, і цим правом не варто нехтувати. Іноді правоохоронці вдаються до маніпуляції: мовляв, якщо ви чесна людина і не маєте що приховувати, то адвокат на допиті вам не потрібен. Не слід піддаватись на такі маніпуляції. Право на допомогу адвоката під час допиту є безумовним, і ви не зобов’язані нікому пояснювати, чому вирішили ним скористатися.

Очевидно, що під час допиту слідчий має перевагу: він є більш досвідченим, володіє психологічними прийомами впливу і маніпулювання. Цю перевагу можна врівноважити тільки залученням професійного адвоката.

За законом слідчий має запросити Вас на допит не пізніше ніж за три дні до його проведення. Цей час має бути використаний для підготовки. Досвідчений адвокат може передбачити питання слідчого виходячи із фабули та кваліфікації справи. Під час підготовки до допиту він узгодить з Вами відповіді. В ідеальному випадку, під час проведення допиту адвокат взагалі не повинен втручатися, якщо він все вірно зробив на етапі підготовки, жодне із питань не стає для свідка несподіванкою і він спокійно надає заздалегідь підготовлені відповіді.

Щоби ви не відповіли на питання слідчого, в майбутньому вирішальне значення має зміст протоколу. Тобто те, як слідчий записав вашу відповідь. Саме тому протокол необхідно критично дослідити перед підписання, та не варто соромитися ініціювати питання про внесення до нього змін, виправлень та доповнень.

Новини
Контакти
03038, м. Київ, вул. Ямська, 35/34, офіс 120
Пн-Пт: з 9-00 до 18-00, Сб, Нд: - за домовленістю