АО «Радзієвський і партнери» ініціює процес покарання винних у поліцейському свавіллі

22.09.2021
АО «Радзієвський і партнери» ініціює процес покарання винних у поліцейському свавіллі

Після звернення адвокатів АО «Радзієвський і партнери», уповноваженим Верховної Ради з прав людини було відкрито провадження про порушення прав і свобод особи під час незаконного затримання нашого клієнта. Крім того, Державне бюро розслідувань розпочало за цим фактом досудове розслідування за ч. 3 ст. 371 КК України (завідомо незаконне затримання, вчинене в особистих інтересах, що спричинило тяжкі наслідки). Це стало можливим завдяки тому, що ми ініціювали процес притягнення винних осіб до відповідальності, захистивши права свого клієнта.

На початку року до нас звернулася особа, яку працівники поліції намагались звинуватити у нібито вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. З боку поліції найбільшу активність демонстрував слідчий Шевченківського УП, що діяв явно упереджено по відношенню до клієнта. Через це наші адвокати, зайнявши активну процесуальну позицію, домоглися постановлення судового рішення про відвід цього правоохоронця від ведення справи. Це унеможливлювало проведення в подальшому цим слідчим будь-яких процесуальних дій та вимагало призначення на його місце іншого правоохоронця. Однак слідчий чомусь не виконав судове рішення і натомість почав вчиняти дії, які не можна пояснити з точки зору законодавства.

Після свого відсторонення, слідчий затримав нашого клієнта та одночасно подав до суду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання його під вартою. Завдяки вчасній реакції адвокатів АО «Радзієвський і партнери», Шевченківський районний суд столиці, а потім і Київський апеляційний суд відмовили у задоволенні цього клопотання.

В результаті, наш клієнт перебуває на волі без жодних процесуальних обов’язків, а слідчий готується давати покази у ДБР. Своєю роботою ми доводимо, що принципове відстоювання адвокатами прав своїх клієнтів може ефективно протидіяти поліцейському свавіллю.

Інші новини
Контакти
03038, м. Київ, вул. Ямська, 35/34, офіс 120
Пн-Пт: з 9-00 до 18-00, Сб, Нд: - за домовленістю